NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 15 MAJA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. Na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy w sposób szczególny mieszkańców ul. Zarzecze w dniu święta ich patrona.

 

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. W tym dniu sześćdziesięciu naszych parafian z klasy VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J. E. Ks. Biskupa Jerzego Mazura o godz. 19.00. Polecamy młodzież bierzmowaną oraz ich rodziny modlitewnej pamięci wszystkich parafian.

 

4. W najbliższą sobotę 21 maja o godz. 10.00 w katedrze ełckiej nasz parafianin diakon Adam Roziewski przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Ks. Biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura. Natomiast na drugi dzień (w niedzielę 22 maja) o godz. 12.00 odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną zakończoną specjalnym błogosławieństwem prymicyjnym. Polecając diakona Adama i wszystkich seminarzystów waszej modlitewnej pamięci zapraszam wszystkich parafian na tę szczególną mszę św.

 

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej jeśli nie w kościele to przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych lub w domu w gronie rodziny.

 

6.  Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w Diecezjalnym Kongresie Różańcowym 28 maja w Krasnymborze stacja dorosłych. Wyjazd byłby autokarem o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. 4 czerwca w Studzianicznej stacja dzieci. Wyjazd również o godz. 8.30. Dzieci mogą jechać wraz z rodzicami. I 11 czerwca w Ełku stacja młodzieży. Wyjazd również byłby o godz. 8.30. Powroty byłyby około godz. 15.00. Wyjazd autokarami byłby na koszt parafii. Zapisy na poszczególne dni w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

 

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ksiądz Proboszcz chciałby spotkać się z rodzicami dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. w celu omówienia wstępnego rocznicy I Komunii św. ich dzieci.