NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

27 LISTOPADA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Rozpoczynamy Adwent – radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. A od 17 do 24 grudnia to czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, czyli pierwszego przyjścia Syna Bożego na świat jako Dziecięcia zrodzonego z Maryi Dziewicy w stajni belejemskiej.
 2. Z pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Będziemy zgłębiać tajemnicę Kościoła jako dzieło Bosko-ludzkie – stanowi misterium, którego nie sposób ogarnąć tylko rozumem i dlatego domaga się wiary.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze Ełckie Seminarium Duchowne.
 4. Także dziś po Mszy św. przed kościołem Ks. Michał Tokarzewski będzie zbierał ofiary na misje.
 5. W czasie adwentu zapraszamy na roraty codziennie na godz. 7.00 zaś dzieci (wraz z rodzicami) we wtorki i czwartki na godz. 16.30. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów, by ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Tegoroczne Roraty będą cyklem spotkań z postaciami Starego i Nowego Testamentu, które poprzedziły narodzenie Syna Bożego w czasie i były niejako zapowiedzią tego wielkiego wydarzenia, które zmieniło świat.
 6. W tym roku wyjątkowo rekolekcji adwentowych nie będzie, gdyż formę rekolekcji miały misje przeżywane na początku września przed odpustem i uroczystością poświęcenia kościoła.
 7. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne CARITAS. minimalna ofiara to 20 zł. Od dziś w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki na wieczór wigilijny. Ofiara dobrowolna z opłatków będzie także przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Na ten cel zebraliśmy dotychczas 4 214,00 zł.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: we czwartek o godz. 18.00 modlić się będziemy o powołania i uświęcenie kapłanów. w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 nabożeństwo do N.S.P.J. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie z rana od godz. 6.30, po południu od 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej
 9. Dziś o godz. 13.30 kolejna Msza św. i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w 2023 r.
 10. Koła Różańcowe powoli się wykruszają, gdyż ich członkowie powoli się wykruszają z powodu choroby lub śmierci. Dlatego kto by chciał się włączyć w tę wspólnotę poprzez odmawianie codzienne jednej dziesiątki różańca zapraszamy na spotkanie w pierwszą niedzielę miesiąca. O godz. 10.00 w „Betanii” spotyka się Kółko Różańcowe  św. Br. Alberta; o godz. 13.00 w kościele Kółko Różańcowe św. Jana Bosko; i o godz. 16.00 – Kółko Różańcowe św. Faustyny przy ul. Staszica 81.
 11. W przyszłą niedzielę będzie dzień modlitw i zbiórka do puszek przed kościołem na Kościół na Wschodzie.