NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

23 CZERWCA 2024

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

 

2. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone są na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży.

 

3. Jeszcze tylko do przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 17.45 zaś w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 7.00 lub 18.00.

 

5. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00; 10.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy papieża Franciszka, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 

6. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. Pamiętamy o naszych zmarłych, zwłaszcza o zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

 

7.  W okresie wakacyjnym na Mszy św. o godz. 10.30  nie będzie specjalnych kazań dla dzieci, ale dalej będzie błogosławieństwo dzieci po Mszy św.

 

8. W okresie wakacyjnym od pierwszej  niedzieli lipca Mszy św. w niedziele o godz. 7.00 nie będzie. I tak będzie do ostatniej niedzieli sierpnia.