NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS

     

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

 19 CZERWCA 2022

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

 

2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. W tym dniu wyjątkowo obchodzić będziemy liturgiczną uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca. Jest też zakończenie oktawy Bożego Chała. Przed procesją będzie błogosławieństwo wianków i bukietów kwiatów, natomiast po procesji eucharystycznej będzie błogosławieństwo małych dzieci z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała.

 

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 18.00 w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

5. W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 8.00 i 18.00.

 

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W dzisiejszą niedzielę litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie także będzie po Mszy św. podczas procesji eucharystycznej.

 

7. W następną niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży naszej parafii.

 

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, liderów wspólnot działających przy naszej parafii i sołtysów wiosek należących do naszej parafii. Celem spotkania będzie omówienie przygotowania do misji w naszej parafii, które będą miały miejsce w dniach 4 -11 września i uroczystości poświęcenia kościoła 10 września o godz. 12.00.