CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

 

29 stycznia 2023

                                                     

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7.00; 12.00 i 18.00. W zakrystii jest do nabycia ze 20 gromnic w cenie 20 zł. W raz z tym dniem kończy się czas śpiewania kolęd. W piątek od godz. 10.00 planujemy rozbieranie choinek i żłóbka. Zapraszamy chętnych parafian do pomocy w sprawnym rozebraniu bożonarodzeniowej dekoracji.

 

  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 z rana i od 17.00 po południu spowiedź pierwszopiątkowa. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Także w piątek 3 lutego będzie błogosławieństwo świec i wiernych z racji wspomnienia św. Błażeja. Ofiary zbierane na tacę w piątek będą przeznaczone na fundusz misyjny naszej diecezji.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

  1. Wczoraj po dwuletniej przerwie zakończyliśmy kolędowanie w naszej parafii. Wszystkim mieszkańcom naszej parafii dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Dziękujemy również za ofiary złożone na remonty kościoła, a także na nasze kapłanów potrzeby. Z ofiar złożonych na nasze kapłańskie cele połowę my też przeznaczyliśmy na rzecz parafii by mieć swój wkład w ofiarach na rzecz kościoła. Za wszelkie uchybienia z naszej strony przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość, gdyż to była z naszej strony pierwsza kolęda w parafii i jeszcze nie zawsze dokładnie znaliśmy rozkład ulic i tutejsze zwyczaje kolędowe. W przyszłym roku będziemy starali się poprawić z tegorocznych niedociągnięć.

 

  1. Od jutra wracamy do nabożeństw i adoracji w ciągu tygodnia, oraz do mszy św. z homiliami wieczorem. Kancelaria również jak przed kolędą będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

 

  1. W najbliższą środę 1 lutego po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Modlitewnej Grupy Ojca Pio.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszach św. będzie błogosławieństwo chleba ku czci św. Agaty.

 

  1. Zachęcamy do brania za darmo kolejnego numeru książeczki Rodzina zjednoczona na modlitwie poświęcona rozumieniu Kościoła jako wspólnoty wiernych. Jest tylko 150 egzemplarzy.